Геодезична документація

Для чого потрібні призначення і методи виконавчих зйомок?
02.01.2021

Виконавча геодезична документація проводиться під час будівництва споруди, від моменту облаштування котловану до моменту проведення покрівельних робіт. Після завершення зведення споруди проводиться контрольна геодезична зйомка та технічне обстеження споруд. На цих даних ґрунтуються при складанні фінального плану, що відображає всі розбіжності з вихідним проектом, допущені в ході втілення спроектованої конструкції в життя.

Для чого потрібна виконавча документація

Для складання матеріалів використовуються дані, отримані в ході виконання виконавчої геодезичної зйомки. Проводиться даний вид зйомки з максимальною ретельністю. Після обробки всіх отриманих матеріалів і результатів вимірів технічного обстеження споруд складаються відповідні плани, поперечні і поздовжні профілі конструкцій, перетину і розрізи, звані виконавчою документацією.
В ході проведення замірів кутових, а також лінійних розмірів, визначення висот, необхідних координат і інших властивостей окремих складових і конструкцій споруджуваного об’єкта, складових комунікацій, інженерних мереж визначається ступінь їх фактичної відповідності початкового проекту, технічним документам, нормам, визначається ступінь виявлених відхилень і складається оцінка якості виконаних будівельних робіт.
У геодезії виконавча геодокументація формується на всі типи проведених інженерних мереж, інші елементи, це регламентується діючими вимогами, допустимими нормами вихідних проектів, інструкціями та техправіламі.

Що входить в документацію

Виконавча геодезична документація оформляється в форматі креслень, на них наносяться геометричні дані напрямків і набутих значень відхилень будівельних конструкцій від вихідного проекту з пояснювальними записками та іншою інформацією. Зазвичай, відповідно до норм вона передбачає наступні документи:

  • креслення, профілі, схеми з’єднань трубопроводів, каталоги координат, результати польовий виконавчої зйомки (для інженерних мереж);
  • матеріали польової зйомки і виконавчі схеми (для інших елементів);
  • виконавчі схеми, матеріали зйомки, генеральні плани (для виробничих).

У документах реєструються дані кутових і лінійних вимірів, координат, висот, відміток, діаметрів, прив’язок. Перелік геодезичної документації може уточнюватися на вимогу технічного, будівельного або авторського нагляду. Як правило, це трапляється при більшої деталізації або її збільшення.
Фахівці компанії ТОВ «ЦентрПроект» на високому професійному рівні виконають завдання по виготовленню виконавчої геодезичної документації, відіб’ють у ній дані геопараметров, оцінять їх точність, значення фактичного відхилення готового будинку від вихідного проекту, її рівність допустимих значень, а також зроблять висновок щодо якості виконаних будівельних робіт і монтажу в цілому.

Комментарии закрыты.