Для чого потрібні призначення і методи виконавчих зйомок?

Спеціальні геофізичні методи
02.01.2021
Геодезична документація
02.01.2021

Призначення і методи виконавчих зйомок

Одним з етапів будівництва об’єктів самого різного призначення і рівня складності є виконавчі зйомки. В ході даного заходу встановлюється, чи є відхилення готового споруди від його вихідного проекту. Як відомо, в ході будівельних робіт можуть допускатися відхилення від заданих координат. Визначити ступінь відхилень можливо шляхом топографічної зйомки, виміру фактичних координат об’єкту, його окремих точок, частин, їх відстаней, обчислення обсягів і інших показників.

Призначення виконавчої зйомки

Виконавчі зйомки необхідні з моменту розробки проектування будинку, початкового етапу будівництва або нульового циклу і закінчення етапів і будівництва в цілому. Таким чином, виконавчі зйомки можна класифікувати на:

  • Поточні технічні обстеження будівель, які є обов’язковим етапом повного циклу будівництва. На даному етапі проводяться геодезія і виміри споруджуваного об’єкта від моменту початку будівництва, починаючи з облаштування котлованів, далі ведуться на всіх етапах зведення по поверхах. Отримані параметри і обчислені обсяги допомагають з високим рівнем якості провести монтаж і збірку окремих конструкцій і своєчасно внести зміни і коректування в проект будинку, якщо існує необхідність. Особливу увагу в ході поточних зйомок приділяється елементам будівництва, які в подальшому стануть недосяжними для проведення замірів, наприклад, будуть засипані землею або забетоновані елементи споруди.
  • Остаточні, що проводяться на завершальному етапі будівництва для зведеного об’єкта. Отримані параметри інженерної геодезії та технічного обстеження будинків застосовуються під час складання генплану і допомагають вирішити завдання щодо його подальшої технічної експлуатації. В ході проведення заходу використовуються проміжні дані геодезії — поточних етапів.

Призначення виконавчої зйомки

У вигляді підстави для обчислення обсягів і виконання вимірів в ході топографічних зйомок застосовуються елементи сітки розбивки, установчі ризики на окремих елементах об’єкта, знаки створи закріплення відповідних осей або паралелей. У вигляді висотної основи використовують закріплені на конструкції споруди позначки і репери будмайданчика

Для формування фінального виконавчого плану проекту (генерального) у вигляді геодезичної основи приймаються пункти, а також репери розбивочних та держмереж. Що стосується ключових методів вимірів виконавчої зйомки, то тут можна відзначити:

  • методи створних, а також лінійних зарубок, лінійні виміри від створів прямокутних координат (для замірів положення окремих конструкцій споруджуваного об’єкта);
  • геометричне нівелювання (для вимірювання конструкцій по висоті);
  • по засобу приладів для вертикального проектування, теодолітів, відвісів, (для визначення відхилень споруди від вертикалі);
  • фототеодолітного знімання.

Зазвичай тахеометричний, аналітичний і, рідше, мензульний методи зйомки для оформлення виконавчого генплану застосовується в залежності від виду обстежуваного об’єкта і масштабування при складанні. Що стосується поточних зйомок і обчислень обсягів, то їх проводять з точністю, що дозволяє з високим ступенем надійності визначити положення технологічного обладнання та конструкцій споруджуваного об’єкта. Ці дані повинні перебувати в межах відхилень, допустимих проектами або нормативними документами.

Виконавчі зйомки і технічне обстеження будівель допомагають виявити відхилення споруджуваного об’єкта від заданого проекту, своєчасно коригувати всіх будівельних і монтажних робіт і вірно відрегулювати хід технологічного процесу в цілому. Досвідчені фахівці нашої компанії підберуть найбільш оптимальні способи, встановлять черговість їх проведення, виконають всі вимірювання з високим ступенем точності з використанням всіх необхідних технічних засобів при будівництві монолітних, каркасних, цегляних, блокових, великопанельних і інших споруд в Києві та області. Від якості цих робіт залежить точність виконання етапів будівництва і в цілому — стійкість, надійність і міцність готового будови.

Комментарии закрыты.